Úvod

EDUARD Model Accessories >> Spolupráce - úvod

WWW.EDUARD.CZ

 Jedním z důležitých partnerů muzea, se kterým jsme nalezli mnoho společného, je výrobce plastikových modelů a propagátor letectví, společnost Eduard Model Accessories.

Tato ryze česká společnost se zpočátku proslavila zejména fotoleptanými doplňky k plastikovým modelům různých světových výrobců a již po několik let ohromuje svými velmi dobrými, detailními a neobvykle přesnými modely plastikových letadel v různých měřítcích. Dnes je Eduard bez nadsázky součástí světové špičky a ovlivňuje směry kterými se plastikové modelářství ve světě ubírá.

My jsme měli možnost s Eduardy spolupracovat již před mnoha lety, dělali jsme přednášky na jejich E-Day(ích) v době jejich plzeňského působení, na oplátku byl Eduard vždy významným sponzorem modelářských soutěží, které od roku 1997 pořádáme při Mezinárodních setkáních leteckých veteránů v Kovářské. 


 

  V roce 2006 to byl Eduard kdo nám za nás vyřešil starosti jak vyrobit letouny B-17 v měřítku 1:2500 pro naše dioráma letiště 100th BG v Thorpe Abbotts. Kovové modely s rozpětím křídel cca 12 mm jsou úžasné a nechybí jim ani čtverrcové "D" na směrovce, označení 100th BG! 

 


 

  Díky velmi podobnému pohledu na leteckou historii se naše spolupráce se rozběhla na modelech Fw 190A-8/R2 (Royal Class 004 a 8175), Obrazu Pauke! Pauke! výtvarníka Martina Novotného a velmi doufáme v její úspěšné pokračování.

 

 

Na následných stránkách v této sekci (Eduard) se můžete s těmito projekty seznámit blíže.

 A samozřejmě neopomeňte navštívit i stránky společnosti s mnoha novinkami!

WWW.EDUARD.CZ

 

(J.Z.)